7 טיפים שחשובים בבחירת מנורות למטבח

תוכן עניינים

המטבח הוא הזירה הרוחשת חיים בסביבת המגורים – בישולים, אירוח, אינטראקציה בין הדיירים ונבחרת המטבחים העדכנית מחברת בין טכנולוגיה מתקדמת לחומרי גלם משובחים, עיצובים מסוגננים ודגש על פונקציונאליות ידידותית למשתמשים.

תאורה היא חלק בלתי נפרד מתהליך תכנון ועיצוב המטבח ויש לה תרומה משמעותית לדינאמיות במרחב, לסעודה בשטחו, לחוויית האירוח ולמראה הכללי של החדר ולכן, חשוב להשקיע בתכנונה, בחירת הגופים המעוצבים והמאירים והתקנתה בדרך נכונה, חכמה ויעילה.

לפניכם 7 טיפים חשובים לבחירת מנורות למטבח שיאירו היטב את החלל האהוב עליכם בבית:

 1. מבססים את האפקט המשולש
  כאשר מתכננים תאורה למטבח יש לחשוב על שלושת היסודות המרכזיים הבאים: ראשית, אור עילי שתפקידו להאיר שטח רחב ככל שניתן. שנית, מנורות מטבח ממוקדות ומכוונות מטרה לאזור ייעודי כמו למשל, כיור, שיש, אי ושלוש, תאורה לצרכי הדגשה ומבטא שתורמת לאווירה הכללית ויכולה למקד אלומת אור לדוגמא על פריט דקורטיבי כמו ידיות מעוצבות של הארונות. שלוש שכבות שביחד מייצרות מראה מחמיא ופונקציונאלי.
 2. שומרים על קנה מידה ופרופורציה
  בבחירת מנורות חשוב להתאים את הגודל שלהן לגודל של החדר ובמיוחד להתייחס לגובה התקרה. בחדר בעל תקרה נמוכה כדאי לבחור תאורה מינימליסטית או שקועה, צמודה לתקרה שתפנה את השטח ותשמור על מראה זורם, מרווח ואוורירי במיוחד בעוד בחדר בעל תקרה גבוהה אפשר ללכת על אובייקט מעוצב גרנדיוזי ומאסיבי יותר כמו מנורה בצורת תליון.
 3. בוחרים להאיר פינות חשוכות
  בדקו מהן הפינות החשוכות במטבח שזקוקות לאקסטרא אור כמו למשל, מסילות מתחת לארונות או בתוך הארונות ותוכלו לקדם שם גופים ייעודיים אפילו מיניאטוריים או מסילות להצמדה כדי להאיר את האזור. במקביל כדאי להתקין נברשות גדולות ומרשימות או גופים שקועים לפי תנאי השטח על מנת שתהיה תאורה מרכזית בחדר.
 4. ממשיכים או שוברים את הסטייל של המטבח
  בבחירת הגופים תוכלו לשאול את עצמכם אם תרצו להצטייד בגופים שמתכתבים באותה שפה חזותית של המטבח עצמו כמו למשל, חומרי גלם – מתכת או עץ, סגנון וקונספט דוגמת תעשייתי, מודרני, כפרי או קלאסי או להפך – לשבור את הנורמה השלטת וללכת על גופים בקונטרסט למראה השולט בסביבה.
 5. מחליטים על הגוון הנכון למקום הנכון
  לצבעוניות של הגופים השפעה ישירה על האווירה והמראה ובעוד גופים בעלי מראה מינימליסטי נקי בגוונים בהירים או פסטליים יכולים להשרות תחושה של רוגע ושלווה ואווריריות הרי שגופים כהים יותר מוסיפים טאץ’ ססגוני נועז ואפילו דרמטי והבחירה תלויה בהעדפה העיצובית שלכם.
 6. מחפשים את טמפרטורת האור הנכונה
  טמפרטורת הנורות אף היא משמעותית כשיש אור צהוב שתורם לתחושת חמימות ורכות במטבח בעוד תאורה לבנה קרה עשויה לעורר ולהמריץ ויכולה להיות יעילה במיוחד לחלל בו העשייה רבה במיוחד כאשר היא ממוקמת מעל הכיור או השיש והאי במטבח.
 7. לא מוותרים על חיסכון אנרגטי ועמידות תוחלת החיים של הגופים היא קריטית ואתם בהחלט מעוניינים לרכוש ולהצטייד באובייקטים עמידים במיוחד בחלל שנוטה לרטיבות דוגמת המטבח כמו גם לבחור בנורה חסכונית מההיבט האנרגטי כמו נורות LED שאינן מתחממות ונחשבות לידידותיות לסביבה, חסכוניות ועמידות המפיצות אור נעים להפליא ונחשבות גם לאמינות במיוחד ממותגים מובילים ששמים דגש על ייצור איכותי בסטנדרט גבוה. כמו כן, כדאי להתקין מבעוד מועד כבר בעת תכנון החדר מתגי דימר על מנת שתישמר שליטה על עמעום או חיזוק עוצמת האור ואפשר גם להשתמש היום במערכות חשמל של בית חכם לשליטה בתרחישים שונים לתאורה במטבח.
דילוג לתוכן