חדשנות בתחום עיצוב המטבחים בישראל

תוכן עניינים

בשנים האחרונות הפכו המטבחים בבתים בישראל לחללים משמעותיים ומרכזיים יותר, כשבהם מתקיימת פעילות רבה, בין אם במפגש של טעמים וריחות ואף במפגש ופעילות של בני הבית וחברים. 

עליית קרנם של המטבחים הביאה ישראלים רבים להשקיע בעיצוב המטבח שלהם, כשעבור חלק ניכר מהם הפך חלל המטבח למקום של עבודה, ריפוי וביטוי עצמי. אנו, בנוֹבו מטבחים רואים עצמנו כמי שנוכל לאפשר לאותם חולמים להגשים וליצור את המטבח עליו הם חולמים, זאת תוך היכולת לשלב חדשנות ברמה הגבוהה יותר וטאצ’ איטלקי שאין שני לו. 

בכתבה שלפניכם התפנינו לשוחח עם בועז אילוז, מנכ”ל נוֹבו מטבחים. בשיחה עם בועז, התאפשר לנו להכיר מקרוב כיצד אותה חדשנות בתחום עיצוב המטבחים מקבלת ביטוי בתהליכי עבודתם, בחומרי הגלם ובעבודה היומיומית עם מעצבים, אדריכלים ואנשי מקצוע שונים. 

 

קולקציית ה-Limited Edition כביטוי מרכזי לחדשנות

בשיחה עם בועז, התוודנו כי בנוֹבו מטבחים משיקים בימים את קולקציית ה-Limited Edition. קולקציה, מדגיש בועז, שבעצם “באה לתת מענה לאדריכלים ומעצבים. מוצר שהוא יותר FINE, ברמות יותר גבוהות מבחינת המחשבה לגבי צירים, מסילות, גופים, חזיתות. כל פרט ברמה יותר יוקרתית, שקשה למצוא בחברות הישראליות היום”.

קולקציית ה-Limited Edition מהווה ביטוי רחב ועמוק יותר לשמה של החברה. Novo באיטלקית, בתרגום פשוט, משמעו “חידוש”. במשמעות רחבה יותר, מהווה המילה Novo בתרבות האיטלקית, שמקורה כנגזרת מהמילה Novos בלטינית, כביטוי לתחושה של התחלות חדשות, רעננות, רוח שינוי והשתלבות למודרניזציה.

בועז מדגיש בשיחה עימו כי “כל הקולקציה הייחודית הזו שפיתחנו באה לתת מענה לאדריכלים ומעצבים, שעימם אנו עובדים, שמחפשים כל הזמן לחדש ולתת ביטוי לדברים יוקרתיים ללקוחותיהם. להעניק ולאפשר להם פתרונות, גם מבחינת נראות ואיכות, כשהקולקציה הזו פותחה ממש עבורם”.שיטת ייצור חדשה ומתקדמת

בנוֹבו מטבחים הלקוחות נהנים משיטת ייצור אוטומטית ללא כל מגע של יד אדם. מדובר במכשור ייחודי המגיע מגרמניה, תוך שימוש בחומרי עץ המוכרים כיום כסיבית ירוקה, כשמדובר בחומר גלם ידידותי לסביבה, חזק, עמיד בפני מים ורטיבות ובעל עמידות גבוהה בפני שינויי חום וקור.

בועז מציין כי השימוש בסיבית ירוקה, לעומת שימוש בסנדוויץ’ בתחום עיצוב המטבחים, הוכיח עצמו במסגרת מחקרים ובדיקות תקן שנערכו לחומרים אלו. הבחירה המודעת של נוֹבו מטבחים לעשות שימוש באותה סיבית ירוקה, באה לתת מענה ללקוחות הרבים השואפים ליהנות ממטבח חזק ועמיד לאורך שנים רבות. 

 

שילוב איכויות ממקורות אחרים

בנוֹבו מטבחים פועלים רבות בשיתוף פעולה פורה עם חברות מקומיות ובינלאומיות, וזאת בכדי לתת ביטוי מרבי לחדשנות אליה הם שואפים.

בקולקציית ה-Limited Edition, ביטוי נוסף לאותה חדשנות כולל שילוב של מתכות. מציין בועז כי מדובר על “שיתוף פעולה של מוצרים שפיתחנו ביחד עם סטודיו ‘נושקה’ שמייצרים עבורנו פרזולים מיוחדים של מתכות. אם מדובר על מעלית שעולה ויורדת מהאי במטבח, בר יין או מידוף מינימליסטי וייחודי שמעניק מראה קצת שונה למטבח, כמשהו שגם ראינו הרבה בתערוכה באיטליה”.

ביטוי למראה מתכתי ונקי בא לידי ביטוי גם בחזיתות שנובו מטבחים מייבאים ישירות מאיטליה. בועז מדגיש כי מדובר על “חזית RCS – חזית שנעשית באמצעות צביעה מתכתית, כשבתוך הצבע יש אגרגטים (חומרי מחצבה) של מתכת. מדובר על טכנולוגיה ייחודית שנעשית בעבודת יד לכדי גימורים של סוגי מתכות, גוונים וטקסטורות בעבור מראה מאוד יוקרתי. זאת לצד מראה הקריסטל, המאפשר ליהנות מנראות של חזית שמדמה זכוכית ללא טביעות אצבע, שימוש בפורנירים יוקרתיים, גימורי מתכת ועוד”.לצד שיתוף הפעולה עם סטודיו “נושקה”, בחרו בנוֹבו מטבחים לעשות שימוש בצירים ייחודיים המיוצרים על ידי חברת “בלום” האוסטרית. בועז מדגיש כי מדובר על “צירים מושחרים שעובדים מאוד יפה עם גוף הארון בעל מראה של עץ אגוז – עץ כהה ואלגנטי.  הצירים משתלבים עם פתיחת הארון, כשמדובר בארון בעל גימור נקי, מודרני ובו צירים מושחרים שאינם צבועים ומונעים תקיעות וקילופים”.

אלמנט נוסף וייחודי בקולקציה החדשה הן מסילות ה-V8 של המותג הבינלאומי GRASS. מדובר על מסילות המהוות את החידוש האחרון בתחום ארונות המטבח, כשאלו הוצגו לאחרונה על ידי GRASS בתערוכה יוקרתית במילאנו. בשיחה עימו, מציין בועז כי נוֹבו מטבחים זכתה לבלעדיות לשימוש במסילות אלו, כשאלו מאופיינות כמסילות “עמידות, דקות, בעלות מראה סקסי המאפשרות ניצול מרבי של כל האחסון ותורמות לנראות ומינימליסטית”. 

חדשנות עם מבט לעתיד

בשיחה עם בועז ניתן דגש לשאיפתה של נוֹבו מבטחים “לשפר ולייעל את הייצור, כשכל פס הייצור הדיגיטלי מדייק מאוד את העבודה, מונע טעויות, מייעל אותה ומאפשר לנו לייצר כמות  גדולה של מטבחים בצורה מאוד מדויקת ועדיין בוטיקית. אנו תמיד שואפים להכניס עוד דברים חדשים, כל הזמן נוסעים לתערוכות לראות מכונות חדשות ולבחון דברים חדשים. זה בהחלט חלק מהמקצוע”.היבט נוסף להתפתחותה של נובו מטבחים בא לידי ביטוי ב”שאיפה תמיד לגדול ולהתפתח ביחד עם האדריכלים והלקוחות שלנו. הקמנו את כל המערך הזה, גם של הקולקציה החדשה וגם עם מחלקת קשרי אדריכלים, בדגש על השנתיים האחרונות. זאת לצד פעילויות נוספות שיקרבו אותנו לקהל של האדריכלים והמעצבים. בין היתר, השקענו המון בפיתוח והגדלה של השירות לקוחות שלנו, ברצון התמידי במתן מענה נכון, מידי ויעיל, שיוציא את הלקוחות שלנו תמיד מרוצים”.

 

שקופית קודמת
שקופית הבאה
דילוג לתוכן