כלי מטבח חדשניים שמשלימים את עיצוב המטבח

תוכן עניינים

המטבח הוא הכוכב הבלתי מעורער של סביבת המגורים וכיום הבישול, האירוח והאינטראקציה בין בני הבית מתקיימים בעיקר במטבח ומכאן החשיבות שלו מהארונות, דרך האי ועד האביזרים הנלווים. תכנון החלל מבוסס על התאמה אישית לתנאי המרחב ולצרכים האינדיווידואליים של הדיירים וכן לסגנון השולט בבית.
כלי המטבח עברו כמו המטבחים מהפכה משמעותית מבחינה אסתטית ופרקטית ומכלים פונקציונאליים במהותם שחיוניים לעבודה במטבח הם זוכים להתייחסות עיצובית שהופכת אותם לאלמנט דקורטיבי המוסיף טאץ’ ייחודי למטבח – לשיש, לאי ולמדפים.
ניתן למצוא מבחר מסחרר של כלי מטבח חדשניים ססגוניים בפלטה רחבה של חומרי גלם וסקלת צבעים עשירה ולהחליט על כלי המטבח המבוקשים כך שיתאימו גם לקונספט הכללי של החלל.

איך לבחור כלי מטבח מעוצבים?

בבחירת כלי מטבח שיעניקו מענה עיצובי, חשוב לשים לב לסגנון הבולט של הכלים ולהחליט גם היכן ברחבי החדר הם יוצגו לראווה.
אפשר לבחור סירים מודרניים במראה מתוחכם לתלייה אומנותית, מעמד סכינים דקורטיביים להצבה על השיש זמינים לשימוש ואטרקטיביים למראה, פתרונות אחסון נאים ושקופים שמציגים את תכולת המוצר כמו קערות מדוגמות, מחבתות בעיבודים מעניינים וסירים מלוטשים בטאץ’ אלגנטי.
ניכרת הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר כולל מגוון צבעים בהירים או כהים, קווים נקיים, שימוש בחומרים איכותיים כמו שיש.
בבחירת הכלים כדאי להתייחס לסגנון – עכשווי או רטרו, קווים מעוגלים או ליניאריים וכן גימור מאט או מבריק.

כיצד להתאים את הכלים לעיצוב המטבח?

מומלץ שיהיה סנכרון מלא וסינרגיה הרמונית בין עיצוב הכלים לעיצוב השולט במטבח עצמו. למשל, כלים בסגנון מודרני למטבח מודרני דוגמת מחזיק כלי ערבוב בשחור דרמטי או כלים בעיצוב כפרי למטבח בניחוח כפרי כמו בלוק סכינים אוניברסלי מעץ.
כדאי לבחון את הדרך והקומפוזיציה בה יוצגו הכלים כלפי חוץ: סירים שיתאימו במידות לארון ומחבתות לתלייה מבלי להעמיס על השיש או על האי.
במידה ורוצים להראות כלפי חוץ את היופי של המטבח ניתן להשתמש בכלים שקופים כמו פעמון לעוגה ומגש אקריל או קנקני תה שקופים. אפשר לחשוב על קשר עיצובי באמצעות אלמנטים ומוטיבים שחוזרים בכלים ובמטבח – כלים עם מוטיבים של פרחים ססגוניים במטבח עם מוטיבים דומים. במידה והמטבח מונוכרומטי ניתן להוסיף נגיעה צבעונית עם כלים צבעוניים ש”ישברו” את הגוונים האחידים.

מהם הכלים המעוצבים של היום?

נבחרת הכלים העכשווית מציגה כלים שעשויים ממתכות בגימור מבריק ומלוטש שמשדר יוקרה כמו סירים מדוגמים, מחבתות מעוצבות ואפילו תבניות אפייה יפות. בין המגמות הבולטות ניתן לציין ידיות ארגונומיות, מראה הייטקי וציפוי מעניין שמוסיף נגיעה ייחודית, סירים בקווים נקיים, אחידות והומוגניות אטרקטיבית כמו ידיות שהן המשך טבעי לתבנית, ידיות עם תבליטים יוצאי דופן, סירים היברידיים, תבניות אפייה ססגוניות גמישות ומיוחדות, סכינים עם מאחזים בצבעים משתנים שאפשר לשלב לפי הצבעוניות השלטת, סירים מנירוסטה מוברשת, גווני כסף ופלדה, שימוש בידיות מעוצבות בתוספת כרום או פלדלת אל חלד, כלים מנחושת, ציפויי קרמיקה צבעונית, ברזל יצוק וכלי פלדה במראה עתיק שנוצרו בטכנולוגיה המתקדמת של היום ועוד.
הנטייה הרווחת היום היא לאקלקטיות ומבחר כלים בעיצובים שונים מודרניים, קלאסיים, מסורתיים ששוכנים יחדיו במטבח אחד כאשר המטרה היא למקם אותם במקום הנכון: בין אם בכלי אחסון יצירתיים, מבצבצים ומציצים מבעד לדלתות השקופות של הארונות, מונחים בקומפוזיציה מעניינת על מדפים או תלויים ומשתלשלים מהתקרה במטבח כלפי מטה.

כך או כך – אל תתפשרו על כלי בישול אלגנטיים בגוונים הנכונים אשר יתמזגו בהרמוניה עם המטבח שלכם ויוסיפו לו טאץ’ מנצח.

דילוג לתוכן