צביעת מטבחים

תוכן עניינים

בשונה מחללים אחרים בבית, קירות המטבח הינם קירות אשר נפגשים כל הזמן עם עשן, אדים חמים, התזות של מזון מתבשל ועוד. ככאלו, קירות המטבח מצריכים צביעת מטבחים מדויקת ובאמצעות הצבעים האיכותיים והמתאימים לפרויקט.

צביעת מטבח

אלמלא צבעים איכותיים המתאימים לקירות המטבח, אותם קירות בד”כ יתקלפו במהרה, הצבע שלהם ידהה והם ייראו פשוט לא טוב לאחר תקופה קצרה. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון אלמנטים אחרים הזקוקים לצביעה, כאשר בימינו ניתן לצבוע אפילו את ארונות המטבח. צביעת ארונות מטבח נכללת לא פעם בפרויקט צביעת מטבחים, כאשר לרוב ההמלצה תהיה אחת מבין ה-2 הבאות:

  1. צביה בהתזה: צביעת ארונות מטבח בהתזה תאפשר להשאיר את הארונות במקומם, מה שמתבצע במקום באמצעות צבע איכותי.
  2. צביעה בתנור: צביעת ארון מטבח בתנור מצריכה את הפירוק של הארון, אך יחד עם אי הנוחות שבכך, צביעה זו נחשבת מאוד איכותית.

מתי צריך לצבוע מטבח ומה כולל התהליך?

באופן כללי, באמת שהכול תלוי במידת הסטנדרטים של אחד ואחת, כאשר חלק מהאנשים אפילו מעדיפים לצבוע מטבח אחת לשנה. מכיוון שקירות המטבח חשופים נון סטופ לגורמים סביבתיים משתנים, בד”כ ההמלצה תהיה למרוח שכבה של פריימר (חומר ראשוני) לפני מריחת הצבע החדש. פריימר הוא בעצם צבע יסוד, שתפקידו הוא לגרום לצבע להיתפס טוב יותר על הקיר וכן להיות עמיד יותר לתנאי הבישולים וסביבת המטבח.

כיצד להתחיל בצביעת מטבח?

כדי להתחיל עם צביעת מטבח, חשוב בשלב הראשון לוודא שהקירות במצב אופטימלי לצביעה. במילים אחרות, במקרים רבים השלב הראשון יהיה ביצוע שפכטל וטיח. התפקיד של שפכטל וטיח הוא למלא חורים או סדקים לפני שמורחים שכבת צבע חדשה. אם מדלגים על שלב הטיח, הקיר הצבוע ייראה מאוד לא טוב (עם בורות וצביעה לא אחידה).

כמה עולה צביעת מטבח?

לגבי צביעת מטבחים מחיר, צביעת מטבח מחיר עשוי לנוע בין כ-650 ₪ – 1,500 ₪ למטבחים קטנים עד בינוניים (כ-3 מ”ר – 7 מ”ר). יש לציין, מחירים אלו משתנים בהתאם לסוג הצבע שבשימוש, האם צריך לצבוע ארונות מטבח בנוסף, איזה סוג של טיח ושפכטל מצריך המטבח ועוד. באופן כללי, תמיד מומלץ לערוך השוואת מחירים לפני צביעת מטבח, ועל הדרך, גם לבדוק המלצות, ביקורות וחוות דעת ברשת.

כיצד להוזיל עלויות צביעת מטבח?

בסופו של דבר, למצוא צבעי לבית זה לא פיזיקה גרעינית, אבל כן חשוב למצוא את הצבעי הנכון על מנת למנוע כל מיני פישולים וטעויות הנובעות מחובבנות. בפועל, מציאת הצבעי הלא נכון תוביל לצביעה חוזרת, משמע עלויות נוספות. 

לכן, חשוב לבדוק כמה וכמה היבטים שונים לפני שמזמינים צבעי למטבחים. למשל, תיק העבודות של הצבעי, מחיריו לעומת מחירי השוק, סוג ניסיונו במטבחים כמו שלכם וכולי. כל עוד מקפידים לבדוק את הפרמטרים הנ”ל, מציאת צבעי לא אמורה להיות פרויקט מאוד מורכב.

דילוג לתוכן